Něco málo o dění ve vesmíru i kolem nás. Hvězdy a planety… . Od pradávna lidé po setmění zvedají hlavy a sledují magické divadlo světla na noční obloze.
    Tisíce, miliony malých světelných bodů doprovází každou naši noc. Planety a hvězdy… . Tu pomíjivou a přece věčnou krásu jejich svitu jsem se rozhodl zachytit. A není to snadné, vůbec to není snadné. Když se naučíte hvězdy znát, poznávat souhvězdí, dospějete do bodu, kdy se snažíte víc a víc chápat dění v nebeské mechanice. A snažíte se tu krásu zachytit.    
    Já začal naším souputníkem - Měsícem. Trápíte se s nastavením clony, času a každý malý pokrok vás potěší. Pokud chcete fotit kosmická tělesa a máte už s fotografováním nějaké zkušenosti, pak na ně rychle zapomeňte. Musíte se učit všechno od začátku. Hvězdy jsou fascinující, možná proto, že jsou neuchopitelné….
    Tyto stránky jsou určeny všem mým známým i neznámým lidem. Nejsou o složitých teoriích vesmíru, ale chtějí přiblížit obyčejný vesmír obyčejným lidem. Mnoho odborných knih je psáno stylem - „koukejte, jak já to ovládám"…. A mnoho lidí potom ztratí o vesmír zájem. Proto se budu snažit psát tak, aby to bylo opravdu pro všechny. Aby si každý mohl uvědomit krásu i nekonečnost vesmíru kolem nás, aby každý pochopil alespoň základní zákony fungování našeho světa.
    Ano, píši našeho světa, protože je to svět ve kterém žijeme…..

            Hvězdy jsou krásné, protože jsou neuchopitelné...

Stránky byly založeny v únoru 2014 a postupně budou doplňovány. Je tedy možné, že některé
 odkazy nebudou v začátcích fungovat.

Autor je členem České astronomické společnosti - sluneční sekce