Fotografický kurz: Krajinářská astrofotografie

v Česku nebo na Slovensku.

Fotografický workshop je zaměřený na panoramatickou noční fotografii a krajinářskou astrofotografii s Mléčnou dráhou, souhvězdími, zvířetníkovým světlem, přirozeným zářením atmosféry (airglow), přelety družic, meteorů a meteorických rojů. Součástí programu je ale především ukázka fotografování a úprava panoramatických snímků nebo jiné metody zpracování krajinářské astrofotografie. V rámci workshopu obdrží účastníci manuál se základními postupy pro fotografování hvězdné oblohy a následné zpracování, který bude jako tutoriál využíván v průběhu workshopu. Pardubické workshopy jsou vesměs teoretické (na focení zde nejsou podmínky, data na zpracování budoud dodána), beskydské jsou zaměřeny i na praktickou výuku v terénu (pochopitelně s ohledem na počasí).

Nejbližší workshopy

Datum (odkaz na další info) Místo Volná místa
17. – 19. dubna 2020 Chata Švarná Hanka, Grúň, Beskydy PLNO, možné jen jako náhradník
22. – 24. května 2020 Chata Švarná Hanka, Grúň, Beskydy PLNO, možné jen jako náhradník
25. – 27. září 2020 Hvězdárna Pardubice (ulice Gorkého 2658) 4 místa
6. – 8. listopadu 2020 Chata Švarná Hanka, Grúň, Beskydy 4 místa
13. – 15. listopadu 2020 Chata Švarná Hanka, Grúň, Beskydy 11 míst

Co s sebou? Do Beskyd digitální zrcadlovka s jedním anebo více objektivy (hlavně světelné s ohniskem mezi 10 a 24 mm, či až 50 mm), pevný stativ, kabelová spoušť, kvalitní oblečení do horské podzimní přírody, pevná obuv a baterka (ideálně červené světlo). Pro teoretickou část (Pardubice i Beskydy) je nutný přenosný počítač s programy Lightroom, Photoshop a PTGui. Fyzická náročnost workshopu bude lehká. Účast na workshopu je vhodná i pro fotografy, kteří zatím nemají žádnou zkušenost s astronomickou fotografií a touží proniknout do jejích tajů.

Kromě astrofotografie bude rovněž možné v průběhu jejího praktikování pod noční oblohou rovněž pozorovat objekty nočního nebe hvězdářským dalekohledem. Astrofotografie ovšem bude tou hlavní náplní. Pro bližší informace klikněte na datum daného workshopu v tabulce níže nebo mě neváhejte kontaktovat.

Pakliže se na Vás nedostalo a měli byste zájem o účast na workshopu někdy v budoucnu, neváhejte mě kontaktovat, zahrnu Vás do seznamu potenciálních zájemců a budu Vás informovat o dalších termínech.

<- Zpět na nabídku