Domů
Úvod
Astrofotografie
Messierův katalog
SH2 katalog
Soukromá hvězdárna
Moje vybavení
Publikace a ocenění
Aktualizace a novinky
Odkazy
Návštěvní knihaVítejte na stránkách amatérské astrofotografie, tyto stránky vznikly na popud nedostatečné prezentaci a krkolomné prohlížení mých fotografií, které byly uloženy zde v Galerii.

 

K astronomii jsem se dostal přes různá úskalí až začátkem roku 2005, kdy jsem se dostal k internetu a zjistil jsem, že pořízení vybavení k astronomii, není tak finančně náročné, jak jsem si dříve představoval. A bez žádných zkušeností jsem v létě skočil rovnýma nohama pořízením velkého dalekohledu Newton 200/1000 na těžké německé montáži EQ-6, už v této době jsem pošilhával po kráse astrofotografii a rovnou jsem montáž do vybavil GO-TO naváděním Skyscan, hlavně kvůli neznalosti oblohy. Automatické navádění na mé montáži
využívám dodnes a zrychluje mi práci z vyhledáváním a najetím objektů do zorného pole mého fotoaparátu.

Díky mé neznalosti, jsem se pomalu začínal seznamovat hlavně s montáží a spíše jsem všechno zkoušel a testoval než koukal na oblohu. I přes tuto nepřízeň jsem věděl, že nezůstanu jen u koukání a pokusím se o fotografování oblohy, do této doby jsem myslel že je fotografování doménou velkým observatoří a velmi drahých přístrojů, ale po shlédnutí českých stránek Martina Myslivce, jsem dospěl k názoru že tak krásné snímky jde pořídit i levnější cestou. V lednu 2006 jsem si pořídil menší refraktor SW ED 80/600 mm a digitální zrcadlovku EOS 300D a začal jsem zkoušet fotit hlavně měsíc a slunce, po dokoupení pointačního dalekohledu a okuláru jsem se vrhnul na Deep Sky objekty. V létě roku 2006 jsem se ještě rozhodnul obětovat fotoaparát vyjmutím filtru a nahrazením nového ATC-CL1 a cesta za skutečnou krásou astrofotografie mohla začít. Jelikož ruční pointování přes okulár bylo pro mne nevyhovující, pořídil jsem si na podzim TV Guider s citlivou kamerkou Watec na automatické pointování. Už v této době jsem byl potěšen mými snímky, rozhodnul jsem se na začátku roku 2007 pořídit kvalitní APO refraktor Zenithstar 110/770 mm, tento dalekohled mě oslnil velmi precizním zpracováním a dobrou optikou americké firmy William Optics.   

V této chvíli je mé vybavení již kompletní a chod celé sestavy je bezproblémové, přesně tak jak sem si to dříve představoval.

 

Na těchto stránkách naleznete i Messierův katalog, který do budoucna budu chtít celý nafotit, již v této chvíli obsahuje několik objektů katalogu.

 

 

Pokud budete mít nějaké otázky nebo dotazy můžete mě kontaktovat na:

e-mail: deavi[at]seznam[dot]czAktualizace: duben 2014

Je skoro s podivem, číst po osmi letech hořejší řádky. Mnoho věcí se od té doby změnilo a mohu s klidným srdcem říct že k lepšímu. Pro větší efektivnost a komfortnost, jsem si postavil hvězdárnu.

Pro lepší pořizování H-alfa snímků CCD kameru. Pro rychlejší chytání fotonů větší dalekohled a k tomu těžkou montáž EQ-8, která všechno nese.

Největší úspěch zatím považuji za dokončení celého Messierova katalogu a následném vytýčení dalšího cíle a to nafotit kompletní SH2 katalog. Jak se tento můj vnitřní úkol bude dál rozvíjet nevím, hodněkrát jsem tvrdě narazil, když jsem zjistil o jak slabé objekty se jedná. Možná se situace zlepší, až postavím dalekohled s průměrem mezi 400-500mm, což mám v plánu na rok 2014-2015.

Copyright © David KraftTOPlist NAVRCHOLU.cz